Çok yoğun toplantılarımın olduğu bir gün oradan oraya koştururken airpodsum cebimden düştü. 1-2 gün aradıktan sonra bulamadım ve kaybettiğimi kabul ettim. Birkaç gün normal kulaklıkla idare ettikten sonra yenisini almaya karar verdim ve indirim kovalamaya başladım.

Bir arkadaşım Letgo üzerinden mobilyalarını ucuza sattığını anlatırken ikinci el almanın hem kendime hem çevreye hem de başkasına faydalı olacağını anladım ve Letgo ilanlarını kurcalamaya başladım.

Bu ilanı görünce konuşmaya başladım, 1.000 olur mu? Olur. Tamamdır alacağım. Bu arada seri numarasını da apple websitesinden kontrol ettiğimde hala geçerli bir garanti görüyorum. O da muhteşem.

Nazlı yazdığına bakmayın, genç bir çocuk ofisime kadar geldi. Kulaklığı verdi, denedim. Kulaklık üzerine basılmış seri numarası biraz çakma gibi mi diye tereddüt ettiysem de kulaklığı telefon tanıdı, hemen bağlandı. Seri numarası da doğruysa daha ne olabilir ki diyerek aldım. Çocuk havale olmaz, nakit verir misin dedi. Herhalde hesabı hacizli diye biraz da üzülerek 1.000 lirasını verdim çocuğa gitti.

Akşam oldu, ufak tefek pürüzleri farketmeye başladım. 1-2 özellik çalışmadı, arkadan statik sesi geliyor galiba derken 1-2 sayfada bu hataları araştırırken anladım ki bana sahte ürün kakalamış.

Çocuktan mahkeme yoluyla bir şey alabileceğimden ciddi şüphelerim vardı. Çünkü elimde bir Letgo ilanı, bir telefon numarası, 2-3 whatsapp yazışması var. İlan duruyorud. Bir arkadaşımdan yazmasını istedim. Çocuk, arkadaşıma ürün duruyor demiş. Üstüne bir de 900 olur demiş. Yani 100 lira zaten kazıklandım. Arkadaışm ertesi güne bizim ofise 10dk uzaklıkta randevu ayarladı.

Buluşmaya beş kişi gittik. Sadık kulaklığı alacak kişi oldu, konuşurken ben arkadan çocuğun koluna girdim ve bu arkadaş bana sahte kulaklık sattı dedim. Çocuğun yüzü kızardı. Ben de çocuk da titriyoruz. Paramı istiyorum dedim. Bizi bir yere çağırdı. Gitmedik. Kim gelecekse o gelsin dedik. Genç bıçkın bir çocuk geldi. E tamam, ver abinin parasını dedi. Çocuk 300 lira 100 de dolar verdi, 15 lira para üstü istedi, bir şekilde toparladık verdik çocuğun para üstünü.

Ayrılırken çocuğun satmaya getirdiği sahte airpodsu geri vermedik. Kendimizce adalet getirdik. Çünkü bir cezası olursa belki bırakırlar diye düşündük. Arada bakıyorum, bence sahte airpods ilanları hala var. O mudur bilmem. Ama siz siz olun 0 yorum 0 ilan insanlardan ikinci el alışveriş yapıyorsanız anladığınız bir şeyler alıp satın.